Projekt CGO Bikarac

Centar za gospodarenje otpadom (CGO) Bikarac predstavlja ključni infrastrukturni projekt Šibensko-kninske županije, usmjeren na uspostavu održivog i učinkovitog sustava gospodarenja otpadom. Projekt je realiziran u dvije faze, uz značajnu potporu Europske unije i nacionalnih institucija.
Projekt Centra za gospodarenje otpadom Bikarac (CGO Bikarac) predstavlja jedan od najvažnijih infrastrukturnih zahvata u sustavu gospodarenja otpadom na području Šibensko-kninske županije.
U sklopu projekta razvijen je moderan sustav obrade i zbrinjavanja komunalnog otpada, čime se znatno smanjuje količina otpada koji završava na odlagalištima i osigurava prelazak na kružno gospodarstvo.
O projektu
Naziv projekta: CGO Bikarac – II. faza
Vrijednost projekta: 245 milijuna kuna
Sufinanciranje:
- Europska unija (Kohezijski fond)
- Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost
- Ministarstvo gospodarstva i održivog razvoja
- Grad Šibenik
Korisnik projekta: Bikarac d.o.o.
Obuhvat korisnika: 5 gradova i 15 općina Šibensko-kninske županije, ukupno 109.320 stanovnika
Ciljevi projekta

Unaprijediti sustav gospodarenja otpadom

Smanjiti količinu otpada koji se odlaže

Osigurati ekološki prihvatljive metode obrade

Povećati stopu recikliranja i ponovne uporabe

Ključne komponente
Projekt obuhvaća izgradnju i opremanje sljedećih objekata i infrastrukture:
- Mehaničko-biološko postrojenje (MBO): Kapaciteta do 70.000 tona godišnje, za obradu miješanog komunalnog otpada
- Kompostane: Za obradu biorazgradivog otpada i proizvodnju komposta
- Pretovarne stanice: U općinama Biskupija i Pirovac, radi optimizacije prijevoza otpada
- Odlagališne plohe: Sustav za odvodnju procjednih i oborinskih voda
Upravna zgrada i prateća infrastruktura: Uključujući prometnice, trafostanice i servisne
Nusprodukti obrade
Obradom otpada u CGO Bikarac dobivaju se sljedeći korisni proizvodi:
- Reciklabilni materijali: Papir, plastika, metal, staklo
- Stabilizirani biorazgradivi otpad: Za sigurno odlaganje
- Kruto oporabljeno gorivo (SRF): Za korištenje u energanama ili cementarama
Kompost: Iz biorazgradivog otpada, za poljoprivrednu i hortikulturnu upotrebu
Ekološki značaj
CGO Bikarac omogućava:
- Smanjenje količine otpada koji se odlaže na odlagalištima
- Povećanje stope recikliranja i ponovne uporabe otpada
- Smanjenje emisija stakleničkih plinova
- Zaštitu tla i podzemnih voda
Općenito o projektu CGO Bikarac
Strategijom gospodarenja otpadom Republike Hrvatske (NN 130/05) i Planom gospodarenja otpadom u Republici Hrvatskoj za razdoblje 2007. – 2015. godine (NN 85/07, 126/10 i 31/11) , planirani su centri za gospodarenje otpadom kao jedan su od ključnih elemenata za uspostavu cjelovitog sustava gospodarenja otpadom. Prema Zakonu o održivom gospodarenju otpadom (NN 94/13, čl. 4) centar za gospodarenje otpadom je sklop više međusobno funkcionalno i/ili tehnološki povezanih građevina i uređaja za obradu komunalnog otpada. Centar za gospodarenje otpadom je od državnog značaja i interesa za Republiku Hrvatsku, a djelatnost i poslove vezane za centar za gospodarenje otpadom obavlja trgovačko društvo u vlasništvu jedinice područne (regionalne) samouprave i/ili jedinice lokalne samouprave.
Važeći Plan gospodarenja otpadom pretpostavlja mogućnost izgradnje maksimalno 20 centara za gospodarenje otpadom (CGO), po jednog u svakoj županiji (Grad Zagreb i Zagrebačka županija vežu se uz isti CGO). Osim županijskog koncepta u Planu se predlaže i regionalni koncept s ukupno 13 CGO-a (osam regionalnih i pet županijskih). Za Šibensko-kninsku županiju u oba slučaja predlaže se županijski CGO na lokaciji Bikarac.
Za provođenje projekta zatražena je pomoć EU iz Instrumenta za predpristupnu strukturnu politiku te je u skladu s tim potpisan Memorandum o financiranju (MF) 27. rujna 2006. u Bruxellesu u ime Europske komisije, a 26. listopada 2006. u Šibeniku u ime Vlade Republike Hrvatske. MF je potvrđen zakonom i u njemu je predviđena izrada projekta u dvije faze:
Faza I. projekta obuhvaća:
- izgradnju novog odlagališta otpada (CGO) koje graniči s postojećim odlagalištem Bikarac, te sanaciju i zatvaranje postojećeg odlagališta Bikarac
- provođenje pilot projekta odvojenog prikupljanja otpada u Gradu Šibeniku (prikuplja se otpadna ambalaža iz grupe 15 01 – PET ambalaža, ambalaža od papira i kartona te staklena ambalaža)
- saniranje komunalnog odlagališta otpada u Pirovcu
- tehničku pomoć za provedbu projekta.
Prva faza projekta je završena. U financiranju 1. faze (8.823.601 EUR) iz ISPA predpristupnog fonda EU sudjeluje sa 68% sredstava (6.000.049 EUR). Preostalih 32% odnosno 2.823.552 EUR osigurao je Fond za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost s 14,2% sredstava te Grad Šibenik sa 17,8% sredstava. Sredstva su potrošena na sljedeći način (u eurima):
- nabava terena 118.313
- priprema dokumentacije i licenciranje 655.474
- izgradnja ulazne zone i reciklažnog dvorišta 785.140
- sanacija postojećeg odlagališta otpada 2.416.305
- postavljanje nove plohe za odlaganje otpada 2.448.898
- infrastruktura (pristupne ceste, opskrba vodom i sl.) 625.134
- oprema na odlagalištu otpada 799.400
Druga faza projekta prema MF-u obuhvaća sljedeće aktivnosti:
- izgradnju i opremanje dviju pretovarnih stanica na lokacijama Pirovac i Oklaj
- nabavu posebnih vozila za prijevoz otpada između pretovarnih stanica i ŽCGO Bikarac
- sanaciju i zatvaranje preostalih 7 odlagališta otpada
- postupno proširenje sheme primarne selekcije otpada prema ostalim gradovima i općinama u Šibensko-kninskoj županiji
U međuvremenu dogodile su se izvjesne promjene u regulativi koje su utjecale i na promjene koncepta CGO Bikarac. Naime, na temelju čl. 6. Pravilnika o načinima i uvjetima odlaganja otpada, kategorijama i uvjetima rada za odlagališta otpada (NN 117/07), koji je u Republici Hrvatskoj na snazi od 2007. godine, na odlagališta otpada dozvoljeno je odlaganje samo prethodno obrađenog i stabiliziranog otpada. Budući da je Faza I projekta CGO Bikarac definirana i ugovorena prije donošenja Pravilnika o načinima i uvjetima odlaganja otpada, kategorijama i uvjetima rada za odlagališta otpada i Plana gospodarenja otpadom u Republici Hrvatskoj za razdoblje 2007. – 2015. godine, bilo je nužno uskladiti projekt CGO Bikarac (Fazu I i II) s navedenim propisima, a što se planira realizirati izgradnjom postrojenja za mehaničko–biološku obradu otpada (MBO) i PS.
Potkraj 2008. objavljena je tzv. Okvirna direktiva o otpadu („Framework Directive“, 2008/98/EC) u kojoj se, između ostaloga, zahtijeva do 2020. godine recikliranje minimalno 50% papira, plastike, metala i stakla iz komunalnog otpada. Taj zahtjev je kasnije preuzet i u nacionalnom Zakonu o održivom gospodarenju otpadom (NN 94/13, čl. 55, st. 1). Zbog ovoga i nekih drugih zahtjeva iz nove europske i hrvatske regulative (posebno regulative vezano uz posebne kategorije otpada, te izmjene vezane za načine i uvjete odlaganja otpada, usp. pogl 6) o otpadu nužno je pri koncipiranju postrojenja za MBO te CGO obraditi cjelokupnu situaciju povezanu s gospodarenjem otpadom u širem području, u konkretnom slučaju u području ŠKŽ, dakle potrebno je analizirati izvodljivost uspostave cjelovitog i održivog sustava gospodarenja otpadom ŠKŽ te na temelju takva analize predložiti konkretni projekt povezan s Fazom II projekta Bikarac definiranog u MF-u.
Realizirana Faza I projekta omogućila je uspostavu odlagališta otpada na lokaciji Bikarac po suvremenim načelima uz istovremenu sanaciju i zatvaranje postojećeg odlagališta čime su se znatno smanjili negativni učinci na okoliš i ljudsko zdravlje. Nadalje, Faza I omogućila je podizanje kompetentnosti krajnjeg korisnika za provođenjem i implementacijom infrastrukturnih projekta financiranog od strane EU, a što je posebno važno zbog kompleksnosti realizacije Faze II.
Nadalje, važno je napomenuti da Faza I sama za sebe ne predstavlja zaokruženo tehničko – tehnološko rješenje, u kontekstu relevantnih EU dokumenata i Zakona o održivom gospodarenju otpadom, sve dok se ne stave u funkciju pretovarne stanice i dok se ne izgradi i pusti u rad postrojenje za mehaničko-biološku obradu otpada (aktivnosti Faze II) te je s toga stajališta izgradnja istih nužan preduvjet za uspostavu integriranog i održivog sustava gospodarenja otpadom na predmetnom području.
Važno je napomenuti da je glavni sporazum o ŽCGO Bikarac potpisan 2007. godine između Šibensko-kninske županije, Grada Šibenika i ostalih jedinica lokalne samouprave na području Županije. Nastavno na Glavni sporazum potpisan je Sporazum o zajedničkom ulaganju u Fazu II financiranja i izgradnje ŽCGO Bikarac i ulaganje Fonda za zaštitu okoliša i energetsku učinkovitost (FZOEU) i izradu projektno-tehničke dokumentacije za postrojenje za obradu otpada, pretovarne stanice i sanacije odlagališta te troškove sanacije postojećih odlagališta (2011. god.) .
Položaj CGO Bikarac
CGO Bikarac nalazi se oko 7 km istočno od centra Šibenika, u blizini postojeće deponije otpada Bikarac. Okružje čini industrijska zona Podi i glavne prometnice:
- 3,5 km od ruba Šibenika
- 1 km od naselja Vrpolje
- 1,5 km sjeveroistočno od ceste Šibenik–Trogir
Lokacija je strateški odabrana – nalazi se u središtu područja najveće proizvodnje otpada u Županiji, čime se osigurava učinkovit prijevoz i obrada otpada
Pretovarne stanice
Radi učinkovitijeg prijevoza otpada do CGO-a, planirana je gradnja dviju pretovarnih stanica:
- PS Biskupija
- Smještena na lokaciji odlagališta Mala Promina
- Površina: 27.000 m²
- PS Pirovac
- Lokacija: k.o. Pirovac – Griže, prostor Veprštak
- Površina: 26.000 m²
Obje lokacije odabrane su na temelju tehničke analize i potvrđene od strane krajnjih korisnika (Čistoća Šibenik, Grad Šibenik, ŠKŽ).
CGO Bikarac – II faza provedba
Projektiranje i izgradnja postrojenja za mehaničku i biološku obradu otpada na lokaciji Centra za gospodarenje otpadom Bikarac ključan je element projekta „CGO Bikarac II faza – Uspostava cjelovitog i održivog sustava gospodarenja otpadom na području Šibensko-kninske županije“.
Izgradnja postrojenja za mehaničku i biološku obradu miješanog komunalnog otpada uvjetovana je Pravilnikom o načinima i uvjetima odlaganja otpada, kategorijama i uvjetima rada za odlagališta otpada (NN 117/07, 111/11, 17/13), koji je u Republici Hrvatskoj na snazi od 2007. godine, prema kojem je na odlagališta otpada dozvoljeno odlaganje samo prethodno obrađenog otpada.
Izgradnja MBO postrojenja uključuje:
- Prilazne prometnice i prometno manipulativnih površina
- Zgrade za mehaničku obradu miješanog komunalnog otpada
- Zgrade za biološku obradu organske frakcije iz miješanog komunalnog otpada (2 kom.)
- Zgrade za biološku obradu prethodno odvojeno prikupljenog biootpada (2 kom) sa sustavom pakiranja komposta (pakirnica)
- Zgrade za skladištenje gorivog dijela otpada ili sekundarnih sirovina dobivenih iz mehaničke obrade otpada;
- Zgrade za mehanički predtretman (usitnjavanje i miješanje) prethodno izdvojenog biootpada;
- Platoa za privremeno skaldištenje dobivenog komposta (CLO) iz procesa biološke obrade organske frakcije iz miješanog komunalnog, a prije odlaganja na odlagalištu otpada;
- Platoa za privremeno skladištenje dobivenog komposta iz procesa biološke obrade kao komercijalnog proizvoda, a prije njegove daljnje distribucije;
- Biofilteri za pročišćavanje otpadnih plinova iz biološke sekcije MBO-a;
- Protupožarne ceste oko MBO postrojenja
Izgradnja upravne zgrade sa parkiralištem
Rekonstrukcija postojeće infrastrukture
- Hidrantske mreže
- Vodovodne mreže
- Elektroenergetske mreže
- Ograde oko CGO
- Cestovna infrastruktura
Izgradnju servisne ceste do uređaja za pročišćavanje procjednih voda.
Izgradnju nadstrešnice u sklopu Reciklažnog dvorišta zatvorene sa tri strane, tlocrtnih dimenzija 20×10 m za obradu glomaznog otpada;
Izgradnju zatvorene hale u sklopu reciklažnog dvorišta za baliranje prethodno izdvojnenih sekundarnih sirovina (papir, plastika..)
CGO Bikarac – realizacija projekta
Realizacija projekta Centra za gospodarenje otpadom Bikarac predstavlja ključni korak u uspostavi učinkovitog i ekološki prihvatljivog sustava gospodarenja otpadom na području Šibensko-kninske županije. Projekt se provodi kroz faze planiranja, izgradnje i puštanja u rad, uz kontinuirano praćenje i usklađivanje sa zakonskim i tehničkim standardima. Svaka faza projekta temeljena je na suradnji s lokalnom zajednicom, stručnim institucijama i financijskim partnerima, s ciljem dugoročne zaštite okoliša i kvalitete života građana.
Naziv projekta: Uspostava cjelovitog i održivog sustava gospodarenja otpadom na području Šibensko-kninske županije
Županijski centar za gospodarenje otpadom Bikarac faza II
Operativni program: Ugovor o dodjeli bespovratnih sredstava za projekte koji se financiraju iz Kohezijskog fonda u financijskom razdoblju 2014.- 2020.
Datum potpisivanja Ugovora o dodjeli bespovratnih sredstava 06. ožujka 2017.
Ukupna vrijednost projekta (faza II) 29.431.031,11 EUR (221.748.103,89 HRK)
Ukupni prihvatljivi troškovi (faza II) 20.752.272,94 EUR (156.358.000,50 HRK)
Ukupni iznos bespovratnih sredstava (faza II) 14.810.067,11 EUR (111.586.450,64 HRK)
Kronološki popis aktivnosti po potpisanim i izvršenim ugovorima
Izvođenje radova na PS Biskupija (Ugovor prema FIDIC Crvenoj knjizi) – Potpisan je i izvršen sporazum za radove na izgradnji pretovarne stanice Biskupija s tvrtkom Sarađen d.o.o., Tisno (Sporazum br. 1075/2016 od 23.06.2016.) Tehnički pregled obavljen 04. srpnja 2017. g. Dana 26.07.2017. ishođena je uporabna dozvola za pretovarnu stanicu Biskupija KLASA: UP/I-361-05/17-01/000023, URBROJ: 2182/1-16/1-17-0010. Iznos: 951.382,95 EUR (7.168.194,87 HRK)
Izvođenje radova na PS Pirovac (Ugovor prema FIDIC Crvenoj knjizi) – Potpisan je i izvršen sporazum za radove na izgradnji pretovarne stanice Pirovac s tvrtkom Sarađen d.o.o., Tisno (Sporazum br. 1076/2016 od 23.06.2016.) Tehnički pregled obavljen 11. svibnja 2017. g. Dana 26.05.2017. ishođena je uporabna dozvola za pretovarnu stanicu Pirovac KLASA: UP/I-361-05/17-01/000022, URBROJ: 2182/1-16-17-0007.g. Iznos: 856.601,81 EUR (6.454.066,32 HRK)
Usluge stručnog nadzora i FIDIC Inženjera – PS Biskupija (Ugovor prema FIDIC Bijeloj knjizi) – Potpisan je i izvršen ugovor s tvrtkom MERITUM INŽENJERING d.o.o., Split za usluge nadzora na izgradnji pretovarne stanice Biskupija (Ugovor br. 1066/2016 od 21.06.2016.). Iznos: 40.646,36 EUR (306.250,00 HRK)
Usluge stručnog nadzora i FIDIC Inženjera – PS Pirovac (Ugovor prema FIDIC Bijeloj knjizi) – Potpisan je i izvršen ugovor za usluge nadzora na izgradnji pretovarne stanice Pirovac s tvrtkom EKONERG d.o.o., Zagreb (Ugovor br. 1065/2016 od 21.06.2016.). Iznos: 42.305,40 EUR (318.750,00 HRK)
Nabava vozila i opreme za ŽCGO Bikarac (Ugovor o javnoj nabavi za opremu) – Sva oprema iz ovog Ugovora je isporučena. Ugovori za sve grupe (3) potpisani su u srpnju 2016. Ugovori su provedeni u cijelosti.
Ugovor za GRUPU 1 KOMOP d.o.o., Zagreb potpisan 14.07.2016.
BULDOŽER NA GUSJENICAMA i Bager s čekićem dostavljeni – 28.10.2016.
Iznos: 684.849,69 EUR (5.160.000,00 HRK)
Ugovor za GRUPU 2 HIDRAULIKA KURELJA d.o.o, potpisan 06.07.2016.
Kamion sa samopodizačem x 2, Kamionska prikolica x 2 , Kamion s kranom, Vozilo
za održavanje rasvjete s hidrauličnom platformom, Čistilica za vanjske površine Centra dostavljeni – 4.11.2016.
Iznos: 656.261,20 EUR (4.944.600,00 HRK)
Ugovor za GRUPU 3 O-K-TEH d.o.o., Zagreb, potpisan 01.07.2016. kompaktor i sjekač drvene mase dostavljeni 1.rujna 2016.
Iznos: 764.350,65 EUR (5.759.000,00 HRK)
Ukupan Iznos: 2.105.461,54 EUR (15.863.600,00 HRK)
Potpisan je i izvršen Ugovor za pružanje usluga vidljivosti i informativno-edukativnih aktivnosti (usluge marketinga) za potrebe provedbe projekta uspostave cjelovitog i održivog sustava gospodarenja otpadom na području Šibensko-kninske županije (Ugovor br. 1943/2016 od 05.12.2016.) s tvrtkom Briefing komunikacije d.o.o. iz Zagreba.
Proveden cjelokupan Ugovor zaključno sa 31.12.2022. Realizirano 98,51% ugovora.
Vrijednost Ugovora: 127.885,06 EUR (963.550,00 HRK)
- Promidžbene mjere obuhvaćale su: tiskani medij, elektronički medij, Internet, promotivne
materijale te znakovlje/plakate postavljene, Izrađen je logo informativno-edukativnih
aktivnosti, opći slogan Projekta i rješenja za primjenu zaštitnog znaka na različitim materijalima.
- Prva konferencija za medije održana 13. lipnja 2019. – objave tiskani medij: Šibenski list
i Večernji list; elektronički medij: 13 na Internet mediju, 4 na radiju – HR 1, Radio Ritam i
dvije objave na Županijskom radiju Šibenik, 2 na HTV 4
- Druga konferencija za medije održana je 28. travnja 2021. – objave tiskani medij: Šibenski
list i Jutarnji list, elektronički medij: 15 na Internet mediju, 4 na TV-u
- Treća i završna konferencija za medije održana je 21. prosinca 2021. – objave tiskani medij:
Šibenski list, The Economist – Svijet u 2022, Nacional, Slobodna Dalmacija i Večernji list,
elektronički medij: 9 objava na TV-u, 9 objava na radiju
- Internet: www.bikarac.hr, https://www.facebook.com/bikarac/
- Promotivni materijali: Brošura 500 kom, promotivni film DVD – 500 kom, promotivni letci
20 000 kom, informativne mape 500 kom, blokovi za pisanje 500 kom, platnene vrećice 500 kom,
magneti 500 kom i kemijske olovke 1000 kom
- Plakati: Letak B5 2000 kom
- Tri kampanje obuhvatile su emitiranje ukupno 800 radijskih spotova na 4 radio postaje
(Radio Ritam, Radio Šibenik, Radio Drniš i Radio Knin)
Odrađene su i edukativne radionice za djecu i mlade i to po tri za djecu vrtićke dobi i
osnovnoškolce te za srednjoškolce na temu „Otpad nije smeće“ i odgovoran odnos prema
okolišu te četiri edukativne radionice prezentirajući važnost Projekta nevladinim
organizacijama, gospodarstvenicima, iznajmljivačima te vijećnicima i komunalnim
tvrtkama iz Šibensko-kninske županije.
Potpisan je i izvršen Ugovor za usluge tehničke pomoći i upravljanja projektom izgradnje postrojenja za mehaničko biološku obradu otpada (MBO) i pratećih objekata CGO Bikarac (Ugovor br. 588/18 od 18.04.2018.) s Zajednicom ponuditelja PanGeo Projekt d.o.o., Zagreb i Exstructa d.o.o., Zagreb. Obavijest o početku izvršenja usluge s danom 28.05.2019. godine.
Ugovorena vrijednost (bez PDV-a) 184.086,54 EUR (1.387.000,00 HRK)
Realizirano po Ugovoru 100 %
Izvršene aktivnosti:
Kontinuirana podrška Naručitelju u cjelokupnom upravljanju projektom i pružanje
usluge tehničke pomoći kroz sustavno planiranje, organizaciju i izvršavanje projektnih
aktivnosti i tehničko-administrativnih procesa u sklopu Projekta odnosno u sklopu Ugovora o
dodjeli bespovratnih sredstava, sukladno ugovorenim vremenskim rokovima.
Potpisan je i izvršen ugovor za usluge nadzora na izgradnji MBO postrojenja i pratećih objekata CGO Bikarac (Ugovor br. 253/17 od 28.02.2017.) s zajednicom ponuditelja Ekonerg d.o.o. i PDM Savjetovanje d.o.o.
Obavijest o početku izvršenja usluge s danom 28.05.2019. godine.
Ugovorena vrijednost (bez PDV-a) 344.017,52 EUR (2.592.000,00 HRK)
Realizirano po Ugovoru 100%
Razdoblje za obavijest o nedostacima od 05/09/2022 do 05/09/2023.
Ključne aktivnosti:
26.11.2021. Inženjer je donio Odluku sukladno članku 3.5 vezane na dopis Izvođača: KONAČNI ZAHTJEV – 1. FAZA, VIŠA SILA – NASTUPANJE EPIDEMIJE KORONAVIRUSA odobrivši produljenje Roka Dovršetka za 123 dana.
12.09.2022. Izdana je Potvrda o Preuzimanju radova sukladno članku 10.1. Ugovora sa rokom otklanjanja manjih preostalih radova i nedostataka do 12.11.2022. U Potvrdi je navedeno da je Izvođač sa 05.09.2022 dovršio Radove u skladu s Ugovorom.
01.10.2023. Inženjer izdao Potvrdu o ispunjenju Ugovora – sukladno članku 11.9 Ugovora sklopljenog između Naručitelja I Izvođača Inženjer potvrdio da je Izvođač dovršio svoje obveze prema Ugovoru zaključno sa 06.09.2023. odnosno protekom Razdoblja o obavještavanja o nedostacima.
16.11.2023. Inženjer ovjerio Okončanu situaciju Izvođača sukladno članku 14.13. Ugovora
Potpisan je i izvršen sporazum za projektiranje i izvođenje radova izgradnje MBO postrojenja i pratećih objekata na CGO Bikarac (Sporazum br. 966/2019 od 13.06.2019.) s Zajednicom ponuditelja GH HOLDING d.o.o. Ljubljana, Slovenija, POMGRAD d.d., Morska Sobota, Slovenija i VGP DRAVA PTUJ d.o.o., Ptuj, Slovenija)
- Vrijednost Ugovora: 26.168.498,18 EUR (197.166.549,54 HRK)
- Realizacija sredstava: Realizirano po Ugovoru 101,13 %. Obavijest o datumu početka: 26.6.2019.
- Uvođenje Izvođača u posao: 8.7.2019.
OKOLIŠNA DOZVOLA – 10.12.2021. RJEŠENJE O OKOLIŠNOJ DOZVOLI – KLASA: UP/I 351- 02/20-45/84, URBROJ: 517-05-1-3-1-21-39
Dozvola za gospodarenje otpadom – 13. travnja 2023., KLASA: UP/I-351- 04/22-01/4, URBROJ: 2182-16/29-23-10
Uporabne dozvole:
- Dana 23.05.2022. ishođena je uporabna dozvola za Fazu 3 – Ploha 2 odlagališta KLASA: UP/I-361-05/22-01/000012, URBROJ: 531-06-03-03/01-22-0014
- Dana 23.05.2022. ishođena je uporabna dozvola za Fazu 9 – trafostanicu KLASA: UP/I-361-05/22-01/000010, URBROJ: 531-06-03-03/01-22-0014
- Dana 22.07.2022. ishođena je uporabna dozvola za Fazu 5 – Cesta 1 i cesta 3 KLASA: UP/I-361-05/22-01/000032, URBROJ: 531-06-03-03/01-22-0011
- Dana 22.07.2022. ishođena je uporabna dozvola za Fazu 6 – Upravna zgrada KLASA: UP/I-361-05/22-01/000033, URBROJ: 531-06-03-03/01-22-0011
- Dana 13.09.2022. ishođena je uporabna dozvola za Fazu 7 – MBO postrojenje KLASA: UP/I-361-05/22-01/000050, URBROJ: 531-06-03-03/01-22-0012